• ben bu yazıyı öylesine yazdım

  2604.
  Neden kaçmaya çalıştıkça dibimizde bitiyor bazı şeyler? Neden başkalarına evet derken, kendimize hayır dememek için sürdürdüğümüz çabaya kimse saygı duymuyor? Neden ne kadar iyi olursak olalım hep birilerinin hikayesinde kötü oluyoruz?
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • az bilinen bir şey söyleyin

  80.
  Antartika'da kutup ayısı, kuzey kutbunda penguen yaşamaz.
  Kutup ayısını tahmin edebilirsiniz ama penguen beni baya şaşırtmıştı.
  Bir de kuzey kutbunda çiçek açan 400'e yakın bitki türü varken, antartika'da bir tane bile çiçek açan bitki türü yok.
  Antartika hakkındaki ilginç komplo teorilerinden de bahsetmek isterdim de uzatmak istemiyorum.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • rexapin

  25.
  Alkolle birlikte alındığında hiç uyanmadan bir tur daha uyutan değişik antipsikotik ilaçtır.
  Normalde de hayvan gibi uyutuyor. iştah açtığı da doğrudur. Yalnız benim anlamadığım şizofreni tedavisinde kullanıldığı söylenmiş ben şizofren miyim amk? Bu konuyu sadece bana gözüken, duvarın içinde yaşayan arkadaşlarımla tartışıcam birazdan.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • gizli kitap

  1.
  ismine yakışır bir şekilde gördüğüm kadarıyla çok az kişi tarafından okunup gizli kalmayı başaran gregory samak'ın güzel kurgulanmış, yahudi soykırımını çok iyi işlediği masalımsı bir anlatımı olan romanıdır.
  Ana fikri olacakla öleceğe çare gelmez gibi bir şey. Gerçi ben böyle söyledikten sonra her ne kadar tavsiye etsem de yine kimse siklemeyecek ama neyse yapacak bir şey yok.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • oskar dirlewanger

  1.
  Nazilerin varşova ayaklanmasını durdurmak için kurulan meşhur strumbrigade(kara avcılar olarak da bilinen) birliğinin komutanıdır. Adam en manyak, en psikopat tipleri cezaevinden çıkarıp bir birlik kurmuş kendisine ve bu birlik içinde barındırdığı canilerden ötürü kısa bir süre sonra amacından sapıp katliamlara başlamış. insanları diri diri yakmaktan tut, önce öldürüp sonra tecavüz etmeye kadar akla gelmeyecek, ss subaylarını bile tiksindiren türden suçlar işlemişler.

  Bu birliğin katliamlarda kan kokusuyla insan izi sürüp, vahşice insan öldüren röetken cinsinde köpekler kullandığı da rivayet edilir. Tabii 2. Dünya savaşından sonra bu köpeklerin her biri yok edilmiş.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168736.
  Utanınca midem bulanıyor. Biliyorum çok tuhaf bir şey, birkaç aydır var zaten. aklıma utanç verici bir anım geldiğinde midem ağzıma geliyor zor tutuyorum kendimi kusmamak için. Tutamayıp kustuğum da oldu gerçi.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • ömür

  66.
  Kiminin beyhude bir çabayla tasarruf ederek zamanını uzatmaya kalktığı, kiminin ise hoyratça israf ederek kısalttığını sandığı şeydir.
  Aslında bütün bu uğraşların hepsi nafile. Ne yaparsak yapalım ömür denen şey ne uzuyor ne de kısalıyor. Bizler sadece kalitesini değiştirme gücüne sahibiz. zamanını ne bir dakika uzatalabilir ne de bir dakika kısaltabiliriz.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • 27 mayıs 1960

  160.
  Darbeden sonra madanoğlu'nun bir profesörler heyeti kurup onlardan yeni bir anayasa yazmalarını, profesörlerden oluşan bir hükumet kurmalarını istemesi fakat profesörlerin teklife yanaşmaması aslında bu ülkeyi cahillerin değil okumuşların yaktığının en büyük kanıtıdır.
  2 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • kitap alıntıları

  4753.
  "Derinlerde her zaman daha iyi yüzerim. Boğulmanın tek alternatif olduğunu bilmek beni motive eder."

  Keith ablow - intihar cinayet.
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168713.
  Yine yapamadım yine çabalarım boşa gitti, başaramadım. Amına koyayım böyle düzenin. Yine sabrım zorlanıyor ve yine kendimi kaybetmekten korkuyorum. Yok aga ya ben bu devrin insanı değilim keşke orta çağda yaşasaydım. Her şeyin yine zor olduğu ama bir şekilde başarılı olacağım bir çağmış. Kaçırdığıma üzgünüm. Yakında aklımı kaçırdığıma da ayrı üzülürüm artık. Yüzlerine söyledim ama buraya da yazmazsam olmaz sözlük kusura bakma artık.
  Ya bunlar var ya bunlar allahsız, bunlar kitapsız bunlar.. bunların ben amına koyayım ya. Bak mesela bu kısmı Caps lock açık yazdım ama entryi girdiğimde küçük harflerle gözükecek siz o kısmı böyle biraz öfkeli okuyun duyguyu kavrayın. Duygu önemli.
  4 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • zaman

  2121.
  Bir şeylerin ilacı mıdır, ilacıysa da parol kadar etkisiz midir, xanax kadar etkili midir bilmiyorum ve bu ilaç mevzusuna girmeden tek bir şey söylemek istiyorum zira ne eczacıyım ne de doktor.
  Zaman bazı şeylerin amına koyuyor kardeşim. Bizzat kendi gözlerimle gördüm kusursuzların tepetaklak oluşunu, bataklıktakilerin pırıl pırıl bir inci gibi çıkışlarını. Bir şeyler üzerindeki etkisi şüphesiz çok fazla. Eski günlerdeki gibi uzunca yazıp boş yapmak isterdim ama ne vaktim ne de halim var. Şimdi çok mu dolu yaptın ya da bu kısa mı amk diyebilirsiniz çok da sikimdeydi ne derseniz deyin. Hayırlı bayramlar...
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • yeni şeyler getiriyorum