• gizli kitap

  1.
  ismine yakışır bir şekilde gördüğüm kadarıyla çok az kişi tarafından okunup gizli kalmayı başaran gregory samak'ın güzel kurgulanmış, yahudi soykırımını çok iyi işlediği masalımsı bir anlatımı olan romanıdır.
  Ana fikri olacakla öleceğe çare gelmez gibi bir şey. Gerçi ben böyle söyledikten sonra her ne kadar tavsiye etsem de yine kimse siklemeyecek ama neyse yapacak bir şey yok.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • oskar dirlewanger

  1.
  Nazilerin varşova ayaklanmasını durdurmak için kurulan meşhur strumbrigade(kara avcılar olarak da bilinen) birliğinin komutanıdır. Adam en manyak, en psikopat tipleri cezaevinden çıkarıp bir birlik kurmuş kendisine ve bu birlik içinde barındırdığı canilerden ötürü kısa bir süre sonra amacından sapıp katliamlara başlamış. insanları diri diri yakmaktan tut, önce öldürüp sonra tecavüz etmeye kadar akla gelmeyecek, ss subaylarını bile tiksindiren türden suçlar işlemişler.

  Bu birliğin katliamlarda kan kokusuyla insan izi sürüp, vahşice insan öldüren röetken cinsinde köpekler kullandığı da rivayet edilir. Tabii 2. Dünya savaşından sonra bu köpeklerin her biri yok edilmiş.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sosyal medya vitrini

  1.
  insanların kendilerini olmak istediği biri gibi gösterdiği, gerçek kişilikleriyle alakası olmayan vitrinlerdir. Kendilerini istedikleri kişi olarak gösterip hedefledikleri insanları avlıyorlar. Su içmek için nehire gelecek olan ceylanları bekleyen timsahlar gibiler yalnızca gözleri gözüküyor. Onu da sadece dikkatli olan avlar ya da uzaktan izleyen belgeselciler fark ediyor. Gözler kalbin aynasıdır falan filan işte...
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • whatsapp sessize alma özelliği

  1.
  Uygulamayı silmekten kurtaran özelliktir. Her ne kadar cevap vermesem de düzenli olarak girip okuyorum ve çıkıyorum. Bazen içimden geliyor ve bir iki çıkartma ya da orta parmak emojisi yolluyorum. Abi sürekli geçiştiren, görüldü atıp cevap vermeyen birine niye ısrarla yazarlar ki anlamıyorum. Ben olsam benim gibi biriyle asla muhatap olmam amk.
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • marketten alımabilecek en iyi çikolata

  1.
  Markasını hatırlamıyorum ama bimde kasadan bir çikolata almıştım birkaç gün önce. Beyaz ve içi antep fıstıklı. Efsane bir şeydi son zamanlarda yediğim en iyi çikolataydı. Gerçi onu pudinge ekmek banar gibi bana bana yedim. Ne obur, ne midesiz bir şey oldum amk.

  Başlık açıp kaçmayın lan
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • gökyüzünün kurtlar vadisi introsundaki gibi olması

  1.
  An itibariyle yaşanan durumdur. Aynı kurtlar vadisinin introsundaki gibi bulutlar hızlı hızlı ayın önünden geçiyorlar. Çok kasvetli bir hava var. Her an şiddetli rüzgar sonucunda oluşan ıslık sesleri, kurtlar vadisi operasyon müziği melodisine dönüşebilir. Her şeye hazırlıklı olun.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • kapat şu şarkıyı dj abi

  1.
  Gece kulübünde Anısı olan şarkıyı çalan dj e dolmuş, çaresizlik akan gözlerle, feryat edilerek sarf edilen sözdür. Ortama derin bir sessizlik çöktükten sonra 5 dakika önce koptuğunuz mekandan gözyaşları eşliğinde, içinizden itirazım varı söylerek ayrılırsınız. Selam ve gözyaşı ile...
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • palyaço kılıklı dilenciler

  1.
  Virüs salgınından önce hergün karşılaştığım değişik tiplerdir. Bunlara dilenci diyorum ama dilencilerde bile bir onur, bir haysiyet var ama bu şekilsiz orospu çocuklarında yok.
  Yoldan geçen insanların özellikle yanında çocuğu olanların ya da manitası olanların yanına ilişip, sevecen bir tavırla zorla ellerine hediye veriyormuş gibi şeker tutuşturup sonra da bu kimsesiz, hasta, engelli çocuklar için yürütülen bir bağış kampanyasıdır diyerek para bekliyorlar. Eline şeker tutuşturduğu çocukların aileleri de el mahkum şekeri almak zorunda kalıyor.
  Ulan amına kodumun evlatları böyle basit oyunlar oynayacağınıza, kendinizi şekilden şekile sokacağınıza oturun elinizi açın allah rızası için bir sadaka diye dilenin daha iyi lan. Oturup elini açanların da amk, siz de gidin çalışın lan. Öfke içime yuva yapmış birader her an sinirlenecek başka bir şey bulabiliyorum kendime.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • nihat hatipoğlunun adımı anarak allaha dua etmesi

  1.
  X hürmetine bizi affet falan diyor sözlük. Benim kendime hayrım yok zaten allah da pek sevmez beni çarpılacak kamil.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • ezhel in bir şarkıda dediği gibi

  1.
  "Esrar içem küveti sikem."

  Bir rap üstadı olan ezhel'in şarkılarında geçen müthiş derin anlamlı sözlerdir.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • tvlerdeki dizi stoğu ne zaman bitecek sorunsalı

  1.
  Sokakların bomboş olduğu malum karantina günlerinde hala televizyonda yarak kürek türk dizilerinin yeni bölümlerinin oynadığını görüyorum. Ne zaman bitecek kardeşim bunların çektiği bölümler? şu günlerde olsun milletin beynini dizilerle uyuşturmayın amk.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sağlık olsun yapacak bir şey yok diyen bakan

  1.
  Sağlık bakanıdır.
  -2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • evde smackdown müzikleri dinleyip gaza gelmek

  1.
  Dışarı çıkmak isteyen 85 lik dedeye rko çekmenize neden olabilecek tehlikeli eylemdir.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • youtube a korona yazınca çıkan sonuçlar

  1.
  insanımızın ne kadar gereksiz şeylerle ilgilendiğini gözler önüne seren sonuçlardır.
  korona
  Bu kadar mı gülmeye açsınız amk ya? Olum hayatınızda hiç mi komik bir şeyle karşılaşmadınız koronavirüs komik videoları ne lan?
  Korona orana burana korum ha nedir ya? mizah yoksunu, güldür güldür izleyip yerlerde yuvarlanan çomarlar sizi...
  Yapılan saçma sapan şarkı, türkü, oyun havası ve remixlere hiç girmek istemiyorum. Yemin ederim bunlar eğitilmez, bunlardan adam olmaz.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • onlara yerden bir dabbe çıkarırız

  1.
  Ben dvdsini almıştım ya.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • ölüm ve savaş

  1.
  Dünyada bir an olsun durmayan iki olaydır.
  Birisi(ölüm) fiziksel bir eylemken, diğeri(savaş) bir tür ruh halidir aslında. Savaşı hayatta kalmak için öldürmek ya da öldürmek için hayatta kalmak olarak tanımlayabiliriz. Kimi zorunda olduğundan kendini savunmak adına savaşıyorken, kimisi tamamiyle kendi menfaatleri uğruna savaşıyor.

  insanın insanla savaşması dışında bir de insanın kendiyle savaşması ve insanın doğayla savaşması gibi bir durum da söz konusu.
  Evet insan kendisiyle de savaşır. Hatta verdiği en zorlu savaş kendisine karşı verdiğidir. Doğayla olan anlamsız savaşına hiç değinmek istemiyorum aslında çünkü hemen herkes aynı fikirde bu konuda.
  Sonucu nasıl biterse bitsin insan kendisiyle ve doğayla verdiği savaşta her daim kaybeden taraf olmaya devam edecektir.
  Evet biz hep yenilmeye mahkumuz...
  -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • eyy kılıçdaroğlu 11 mart korona gecesi neredeydin

  1.
  Ülkemize dış mihraklar tarafından darbe yapma amacıyla virüs sokulduğu gece neredeydin?

  Ana muhalefet liderine akp uludağ sözlük sözcüsü olarak yönelttiğim sorudur.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • ben mafya babasıyım mafya babaasııyıığımm

  1.
  Polat alemdarın toy olduğu zamanlarında aslan beye atar yaparken söylediği sözlerdir.
  polat alemdar
  https://youtu.be/XLPQoY-dInI
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • o değil de fener nasıl kadıköyde yenildi ya

  1.
  Ulan zaten üzülecek bir ton şeyim var bir de sana mı üzülcem amk feneri. Nasıl olabilir abi bu aklım almıyor ya. Vedatın çiğ etlerini mi pişirdiniz naptınız amk bu adam nasıl hattrick yapıp maçı tek başına kazanamadı?
  2 -2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • yüzlerce binlerce insan

  1.
  Hep bu şarkıyı söylemiş...
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • yeni şeyler getiriyorum