• rexapin

  25.
  Alkolle birlikte alındığında hiç uyanmadan bir tur daha uyutan değişik antipsikotik ilaçtır.
  Normalde de hayvan gibi uyutuyor. iştah açtığı da doğrudur. Yalnız benim anlamadığım şizofreni tedavisinde kullanıldığı söylenmiş ben şizofren miyim amk? Bu konuyu sadece bana gözüken, duvarın içinde yaşayan arkadaşlarımla tartışıcam birazdan.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • gizli kitap

  1.
  ismine yakışır bir şekilde gördüğüm kadarıyla çok az kişi tarafından okunup gizli kalmayı başaran gregory samak'ın güzel kurgulanmış, yahudi soykırımını çok iyi işlediği masalımsı bir anlatımı olan romanıdır.
  Ana fikri olacakla öleceğe çare gelmez gibi bir şey. Gerçi ben böyle söyledikten sonra her ne kadar tavsiye etsem de yine kimse siklemeyecek ama neyse yapacak bir şey yok.
  ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • oskar dirlewanger

  1.
  Nazilerin varşova ayaklanmasını durdurmak için kurulan meşhur strumbrigade(kara avcılar olarak da bilinen) birliğinin komutanıdır. Adam en manyak, en psikopat tipleri cezaevinden çıkarıp bir birlik kurmuş kendisine ve bu birlik içinde barındırdığı canilerden ötürü kısa bir süre sonra amacından sapıp katliamlara başlamış. insanları diri diri yakmaktan tut, önce öldürüp sonra tecavüz etmeye kadar akla gelmeyecek, ss subaylarını bile tiksindiren türden suçlar işlemişler.

  Bu birliğin katliamlarda kan kokusuyla insan izi sürüp, vahşice insan öldüren röetken cinsinde köpekler kullandığı da rivayet edilir. Tabii 2. Dünya savaşından sonra bu köpeklerin her biri yok edilmiş.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168736.
  Utanınca midem bulanıyor. Biliyorum çok tuhaf bir şey, birkaç aydır var zaten. aklıma utanç verici bir anım geldiğinde midem ağzıma geliyor zor tutuyorum kendimi kusmamak için. Tutamayıp kustuğum da oldu gerçi.
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • ömür

  66.
  Kiminin beyhude bir çabayla tasarruf ederek zamanını uzatmaya kalktığı, kiminin ise hoyratça israf ederek kısalttığını sandığı şeydir.
  Aslında bütün bu uğraşların hepsi nafile. Ne yaparsak yapalım ömür denen şey ne uzuyor ne de kısalıyor. Bizler sadece kalitesini değiştirme gücüne sahibiz. zamanını ne bir dakika uzatalabilir ne de bir dakika kısaltabiliriz.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • 27 mayıs 1960

  160.
  Darbeden sonra madanoğlu'nun bir profesörler heyeti kurup onlardan yeni bir anayasa yazmalarını, profesörlerden oluşan bir hükumet kurmalarını istemesi fakat profesörlerin teklife yanaşmaması aslında bu ülkeyi cahillerin değil okumuşların yaktığının en büyük kanıtıdır.
  2 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • kitap alıntıları

  4753.
  "Derinlerde her zaman daha iyi yüzerim. Boğulmanın tek alternatif olduğunu bilmek beni motive eder."

  Keith ablow - intihar cinayet.
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sözlük yazarlarının itirafları

  168713.
  Yine yapamadım yine çabalarım boşa gitti, başaramadım. Amına koyayım böyle düzenin. Yine sabrım zorlanıyor ve yine kendimi kaybetmekten korkuyorum. Yok aga ya ben bu devrin insanı değilim keşke orta çağda yaşasaydım. Her şeyin yine zor olduğu ama bir şekilde başarılı olacağım bir çağmış. Kaçırdığıma üzgünüm. Yakında aklımı kaçırdığıma da ayrı üzülürüm artık. Yüzlerine söyledim ama buraya da yazmazsam olmaz sözlük kusura bakma artık.
  Ya bunlar var ya bunlar allahsız, bunlar kitapsız bunlar.. bunların ben amına koyayım ya. Bak mesela bu kısmı Caps lock açık yazdım ama entryi girdiğimde küçük harflerle gözükecek siz o kısmı böyle biraz öfkeli okuyun duyguyu kavrayın. Duygu önemli.
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • zaman

  2121.
  Bir şeylerin ilacı mıdır, ilacıysa da parol kadar etkisiz midir, xanax kadar etkili midir bilmiyorum ve bu ilaç mevzusuna girmeden tek bir şey söylemek istiyorum zira ne eczacıyım ne de doktor.
  Zaman bazı şeylerin amına koyuyor kardeşim. Bizzat kendi gözlerimle gördüm kusursuzların tepetaklak oluşunu, bataklıktakilerin pırıl pırıl bir inci gibi çıkışlarını. Bir şeyler üzerindeki etkisi şüphesiz çok fazla. Eski günlerdeki gibi uzunca yazıp boş yapmak isterdim ama ne vaktim ne de halim var. Şimdi çok mu dolu yaptın ya da bu kısa mı amk diyebilirsiniz çok da sikimdeydi ne derseniz deyin. Hayırlı bayramlar...
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • gri

  71.
  Benim de canım var dedikçe eksilir ya candan, sımsıkı tutundukça düşersin ya rüyalarda, denize mavi desen de şeffaftır ya aslında...
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • tanrı

  1104.
  Kapatır attığım her adımda önümü, sonu görünmez ama ben inadına yürürüm.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • gecenin sözü

  15430.
  insanlar ancak koşullar buna elverdiğinde delirme lüksüne sahiptirler.
  1 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • çocuk

  425.
  Kaldırımda kalmış simsiyah izi, onun hayatını anlatmamış ne film ne dizi...
  3 -2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • kitap alıntıları

  4715.
  "insanlara ne kadar çok muhtaç olursam onlardan kaçmak ihtiyacım da o kadar artıyordu."

  Kürk mantolu madonna
  2 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • yazarların aynaya bakarak söyledikleri

  47.
  yazarların aynaya bakarak söyledikleri
  1 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • kedi

  5090.
  kedi
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • güzel sözler

  414.
  Yalanmış, ziyanmış hayat deyip gitme.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • sosyal medya vitrini

  1.
  insanların kendilerini olmak istediği biri gibi gösterdiği, gerçek kişilikleriyle alakası olmayan vitrinlerdir. Kendilerini istedikleri kişi olarak gösterip hedefledikleri insanları avlıyorlar. Su içmek için nehire gelecek olan ceylanları bekleyen timsahlar gibiler yalnızca gözleri gözüküyor. Onu da sadece dikkatli olan avlar ya da uzaktan izleyen belgeselciler fark ediyor. Gözler kalbin aynasıdır falan filan işte...
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • bir görselle kendini anlat

  500.
  bir görselle kendini anlat
  5 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • insan beyni

  106.
  Düşüncelerin tamamının hapsedildiği bir hapishanedir. Duygular ise görüş gününü bekleyen birer mahkum ve gerçek sandıklarımız hayallerden oluşan birer gardiyan.

  Beynimiz kendi filminin yönetmeni istediğini yazıyor, istediğini oynatıyor. Oysa ki biz hep onun sahibi sandık kendimizi. Meğer sadece onun izin verdiği oyunda başrolmüşüz.

  O bitti derse eğer hastane köşelerinde unutulan birer delilermişiz, unutulan figüranlar gibi. Aklını kaçırmaksa gişesi olmayan bir film gibi. kimse tarafından izlenmeyen, bilinmeyen bir film...
  3 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 • yeni şeyler getiriyorum